Ako vám testovacia jazda pomôže pri výbere auta

Datum: 30.07.2023

Výber nového auta môže byť náročný. Jediné zle rozhodnutie a budete sa voziť vozidlom, ktoré vám nevyhovuje. Práve na to je tu však testovacia jazda. Ako vám môže pomôcť?

Zimné pneumatiky nie vždy stačia. Spoľahnite sa na snehové reťaze

Datum: 07.02.2023

Fakt, že zimné pneumatiky sú základom pre jazdu na snehu, je viac ako zrejmý. Nie vždy nové pneumatiky stačia.

5 otázok a odpovedí o strešných boxoch

Datum: 10.10.2022

Strešný box je skvelá pomôcka, ktorá sa vám rovnako zíde v lete aj v zime. Jednoduchá montáž, praktické využitie a veľké možnosti robia zo strešných boxov neoceniteľnú pomôcku hlavne pre rodiny s deťmi, ktoré sa nedokážu na dovolenku pobaliť do kufra vozidla.

Zrážka so zverou

Datum: 18.01.2022

Zasiahnutie veľkého zvieraťa akým môže byť jeleň alebo srna môže ľahko zničiť vaše vozidlo, ba dokonca vás vážne ohroziť na živote.

Čo patrí do povinnej výbavy vozidla a čo vám odporúčame so sebou voziť

Datum: 10.01.2022

Povinnú výbavu so sebou musí voziť každý jeden šofér. Bohužiaľ nie je to vždy pravda. Niektorí šoféri nemajú v kufri vozidla povinnú výbavu z nedbalosti a iní z nevedomosti.

Dvaja veľkí výrobcovia pneumatík veria v budúcnosť pneumatík z plastových fliaš

Datum: 04.01.2022

Kde sa pozriete, všade vidíte plast a najmä plastové fľaše. Každá snaha o recykláciu a využitie plastových fliaš sa cení.

Pred cestou na dovolenku. Pozor na pripevnenie a umiestnenie strešného boxu!

Datum: 07.12.2021

Pobaliť na dovolenku celú rodinu je niekedy ťažkým orieškom. Manželka vám rada pomôže s balením do kufrov, ale ich následné nakladanie do vozidla alebo do strešného boxu bude len a len na vás.

Informácie o snehových reťaziach pre šoférov začiatočníkov

Datum: 06.12.2021

Patríte medzi šoférov začiatočníkov a čaká vás prvá zima v roli vodiča? Nadobudnúť zručnosti a stať sa dobrým šoférom môžete jedine tak, že budete často šoférovať.

Auto poradňa: Kde a ako si kúpiť diaľničnú známku pre osobné vozidlá

Datum: 06.12.2021

Rok sa nám pomaly končí a toto obdobie je časom, kedy väčšine motoristom končí platnosť diaľničnej známky. Pre skúsených šoférov, ale aj pre tých, ktorí si budú kupovať známku po prvý raz, prinášame malý prehľad informácií o tom, kde a ako kúpiť diaľničnú známku.

Prezutie pneumatík nemusíte nechať len na odborníkov

Datum: 05.07.2019

Prezúvanie pneumatík je povinnosťou každého jedného majiteľa vozidla. Tento proces si môžete vykonať sami alebo to jednoducho necháte na odborníkov. 

Ako si vybrať vhodné pneumatiky pre vaše auto?

Datum: 10.05.2019

Auto bez pneumatík je len konštrukciou, ktorá je nám na nič. Preto sú gumy neoddeliteľnou súčasťou auta, na ktorých nielen stojí a jazdí, ale závisí od nich aj to, či sa bezpečne vrátime domov. 

5 nepravdivých mýtov o zimných pneumatikách

Datum: 22.10.2018

Určite ste už aj vy počuli množstvo rôznych informácií o zimných pneumatikách, o ktorých pravdivosti ste neboli stopercentne presvedčení. Sú to rôzne mýty, ktoré medzi šoférmi kolujú už celé roky. A bohužiaľ, mnohí im doposiaľ veria, aj keď sa nezakladajú na pravde. 

Plechové verzus hliníkové disky. Ktoré si vybrať?

Datum: 19.09.2018

K akému typu vodičov patríte? Záleží vám na vzhľade vášho štvorkolesového tátoša a jeho skrášľovaniu dokážete venovať množstvo času a peňazí? Alebo ste naopak čisto praktický typ a zaujímajú vás výlučne jazdné vlastnosti vozidla?