Krbové kachle: lacné a romantické kúrenie

Datum: 26.10.2018

Kto z nás by nemal zimomriavky pri pohľade na horiace drevo v krbe či krbových kachliach, najmä v chladnom zimnom počasí, kedy si užívame domácu pohodu? Totiž, v dnešnej dobe existuje niekoľko desiatok možností, ako doma zriadiť romantiku, a to za využitia krbových kachlí, ktoré sú mimoriadne obľúbené.

Žiaľ, niektoré klasické krby už nevyhovujú štandardným technickým požiadavkám, no okrem toho výrazne zaťažujú vzduch v miestnosti, ba dokonca majú pomerne nízku vykurovaciu schopnosť. Moderné krby sú opatrené sklenenými drievkami či krbovou vložkou, čiže využívajú sálavé teplo i teplý vzduch, ktorý je následne roznesený do ostatných miestností domu.

Krbové kachle – prečo áno?

Krbové kachle v porovnaní s klasický krbom vykúria domácnosť rýchlejšie, a to s menšími nárokmi na miesto.  Výhodou je, že sa vyrábajú z liatiny, ocele či iných nehorľavých materiálov, pričom teplo v kachliach vzniká vďaka spaľovaniu paliva. Výbornou správou je, že dym je odvádzaný do komína, čiže sa nemusíte obávať, že interiér vášho domu bude smrdieť od spalín. Ako palivo je možné najčastejšie využiť drevo či brikety, ktoré sú cenovo veľmi výhodné. Vedeli ste o tom, že máte možnosť zvoliť krbové kachle, ktoré majú na ich vrchu platňu? Ak sa chcete „preniesť“ do detských čias, zaspomínať si na nezabudnuteľné prázdniny u babičky a navodiť doma tú pravú rodinnú atmosféru, siahnite po tomto variante, ktorý je okrem iného cenovo veľmi výhodný!

Ušetrite náklady za energie

Krbové kachle sa postarajú o útulnú atmosféru, tak smelo do toho! Je možné ich využiť na príležitostné vykurovanie, vďaka čomu môžete ročne ušetriť náklady za energie. Avšak pred tým, ako sa rozhodnete vytvoriť si romantickú atmosféru vo vašej novostavbe za využitia krbových kachlí, poraďte sa s odborníkom, ktorý vám v tomto smere ochotne pomôže.

Čítané: 492 x