Košická ZOO postavila novú voliéru pre supy za neuveriteľnú sumu: Najväčšia investícia svojho druhu za 12 rokov!

03.12.2022 09:45 Supy bielohlavé dostali v stredu v Zoologickej záhrade Košice nový domov. Expozícia pre veľké dravé vtáky je najväčšou investíciou svojho druhu za posledných 12 rokov. Moderná voliéra z nerezového pletiva si vyžiadala náklady za takmer 290-tisíc eur. Informovala o tom ZOO Košice.

Neriešte, vyriešte! Tasectan uľaví nielen od prejavov, ale aj príčiny hnačky

03.12.2022 09:45 Vianoce sú časom lásky, pohody, žiaľ, aj črevných problémov. Aby ste ich prežili bez vysedávania na toalete, je dobré mať doma spoľahlivého pomocníka, ktorý s hnačkou zabojuje na všetkých frontoch.

Matovič oznámil opatrenia pre gastro aj samosprávy: Vyloboval si pomoc Kollár?!

03.12.2022 09:45 Zníženie DPH gastru a športoviskám na 10 % a jednorazová podpora samosprávy. Vláda v piatok ohlásila dve významné zmeny, ktoré pomôžu viacerým sektorom. Minister financií Igor Matovič naďalej odmieta, že by si zníženie DPH vyloboval šéf koaličnej strany Sme rodina Boris Kollár , ktorý sám vlastní vleky na Donovaloch. Po­dľa Matoviča toto opatrenie prijali, naopak, proti jeho vôli.

Emmanuel Macron sa stretol s Elonom Muskom, majiteľom Twitteru: Francúzsky prezident vyjadril znepokojenie

03.12.2022 09:45 Francúzsky prezident Emmanuel Macron sa v piatok počas svojej návštevy amerického štátu Louisiana stretol s majiteľom sociálnej siete Twitter Elonom Muskom. Stretnutie nebolo vopred oznámené. TASR správu prevzala z agentúry AFP.

Krajina chce prijať zákon o zákaze pohlavného styku mimo manželstva: A to nie je všetko!

03.12.2022 09:45 Indonézsky parlament plánuje v decembri prijať zákon, ktorým zakáže pohlavný styk mimo manželstva, pričom za porušenie tohto nariadenia môžu vinníci skončiť až na rok za mrežami. V sobotu to uviedol tamojší politik Bambang Wuryanto. TASR správu prevzala zo stanice BBC.

Tak tomu sa vraví vynaliezavosť! Aha, v čom polícia našla stovky kíl drog

03.12.2022 09:45 Mexická polícia objavila v zásielke kokosových orechov 300 kilogramov tabletiek syntetickej drogy fentanyl. Nákladné auto s kokosmi malo namierené do mexického štátu Sonora, ktorý susedí s USA. V noci na sobotu o tom informovala mexická prokuratúra.

Malé nahliadnutie do hrncov krajín Perzského zálivu: Preneste sa z kuchyne do Kataru!

03.12.2022 09:45 Kulinárske postupy krajín arabského polostrova majú stále viac priaznivcov aj v iných kútoch sveta. A futbalové MS ich popularite ešte výdatne pomôžu. Z unikátnych jedál, ktoré má táto kuchyňa v ponuke, sme vybrali dve, v ktorých nájdete tú najlepšiu zmes korenín a byliniek typických pre tento kút sveta.

Demokracia na Slovensku nie je ohrozená, tvrdí politológ: Zatiaľ! Z jedného má obavy

03.12.2022 09:45 Demokracia na Slovensku nie je v súčasnosti podľa politológa Tomáša Jahelku z Katedry politológie Filozofickej fakulty Trnavskej univerzity ohrozená. Obavy má skôr o jej stav po najbližších parlamentných voľbách.

Turisti, pozor! V najvyšších polohách Tatier trvá prvý stupeň lavínovej hrozby

03.12.2022 09:45 V najvyšších polohách Západných a Vysokých Tatier nad 1900 metrov nad morom pretrváva malé lavínové nebezpečenstvo, prvý stupeň z päťdielnej medzinárodnej stupnice. Informoval o tom Pavel Beťko zo Strediska lavínovej prevencie Horskej záchrannej služby.

Minister Naď si rozpočtové provizórium nevie predstaviť: Malo by nepredstaviteľné škody aj pre sektor obrany

03.12.2022 09:45 Neschválenie štátneho rozpočtu na rok 2023 by znamenalo zrušenie plánovaného zvyšovania platov vojakov v novom roku. Rovnako by mohlo ohroziť zazmluvnené modernizačné projekty. V rozhovore pre TASR to uviedol minister obrany Jaroslav Naď .

Z ruského zajatia bolo oslobodených viac než tisíc Ukrajincov: Zelenskyj kladie na návrat občanov dôraz

03.12.2022 09:45 Z ruského zajatia bolo počas vojny na Ukrajine doposiaľ oslobodených viac ako 1000 jej občanov, uviedol v piatok ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Informácie TASR prevzala od stanice Sky News.

Legendárny Batmobil z éry Michaela Keatona je na predaj: Dlhé roky pustol, teraz jeho cena vyráža dych!

03.12.2022 09:45 Batmobil, ktorý vstal z mŕtvych, sa objavil na predaj v Pensylvánii za 1,5 milióna dolárov. Auto je oficiálnou replikou toho, ktoré sa objavilo v dvoch filmoch o Batmanovi režiséra Tima Burtona s Michaelom Keatonom v hlavnej úlohe.

Mladá mamička Miška bojuje o život: Odobrali jej prsník i lymfatické uzliny, ďalšia chemoterapia by ju mohla zabiť

03.12.2022 09:45 Ešte pred rokom sa tešila zo života, z manžela a malej dcérky. Dnes bojuje o to najcennejšie - vlastný život. Michaela roky aktívne športovala, boxovala a tomuto športu sa aktívne venuje aj jej manžel Martin, ktorý je vicemajster Slovenska v kickboxe.

Po rokoch tajného vývoja sa dočkali! USA predstavili nový bombardér: Ide o lietadlo najnovšej generácie

03.12.2022 09:45 Spojené štáty predstavili v piatok svoj najnovší "neviditeľný" bombardér B-21 Raider. Verejnosti ho ukázali po rokoch tajného vývoja v rámci programu Pentagónu zameraného proti novým hrozbám. TASR správu prevzala z agentúry AP.

Straty v Amazónií sú obrovské, prakticky nevratné: Za uplynulých 40 rokov bola zničená desatina vegetácie

03.12.2022 09:45 V Amazónii za posledných takmer štyridsať rokov ubudlo desať percent pôvodnej vegetácie, čo je zhruba tretina rozlohy Európskej únie. Z väčšiny sa jedná o dažďové pralesy. Na čele odlesňovania stojí Brazília, uvádza podľa agentúry AP nová štúdia.