Nemci presúvajú úspory z bánk v zahraničí napriek lákavým ponukám: Boja sa, že o ne prídu

01.04.2023 19:32 FRANKFURT NAD MOHANOM - Nemeckí sporitelia sa obracajú chrbtom k zahraničným bankám napriek lákavým úrokovým sadzbám z vkladov. Majú totiž strach, aby neprišli o svoje úspory pre problémy vo finančnom sektore, ktoré položili na lopatky americkú Silicon Valley Bank . TASR o tom informuje na základe údajov agentúry Reuters.

Z Vatikánu konečne prišli dobré správy: Stále som nažive, odkázal pápež František, keď odchádzal z rímskej nemocnice

01.04.2023 19:32 VATIKÁN - Pápeža Františka prepustili v sobotu predpoludním z nemocnice Genelli v Ríme, kde bol hospitalizovaný od stredy pre zápal priedušiek. TASR správu prevzala z agentúry AFP.

Šok v Grécku: Najslávnejšiu pláž tento rok neotvoria, je to príliš nebezpečné!

01.04.2023 19:32 Ikonickú pláž Navagio na ostrove Zakynthos si tento rok neužijete. Miestne úrady došli k záveru, že erodované útesy predstavujú priveľké riziko a potvrdili svoje rozhodnutie o uzavretí pobrežia počas celej letnej sezóny.

Desivý objav expertov: V Británii sa vyskytujú dva nové koronavírusy, časom sa môžu preniesť aj na človeka

01.04.2023 19:32 LONDÝN – Keď sa už celá planéta Zem relatívne spamätala z hrôzy, ktorú jej uštedril koronavírus SARS-CoV-2, v severozápadnej časti Európy sa objavili informácie, ktoré opäť skloňujú názov tejto skazy. Vedcom sa totiž podarilo odhaliť, že istý druh zvieraťa prenáša nové typy koronavírusov.

Ostré spory o zmiznutých študentoch: Armádu obvinili z utajovania informácií

01.04.2023 19:32 MEXIKO - Nezávislá komisia, ktorá vyšetruje zmiznutie 43 mexických študentov z roku 2014, obvinila tamojšie ozbrojené zložky z úmyselného utajovania informácií o prípade. V sobotu to uviedla agentúra AFP, informuje TASR.

Aktivisti naliali do fontány z 15. storočia tekuté uhlie

01.04.2023 19:32 RÍM - Traja klimatickí aktivisti v sobotu naliali do rímskej fontány Barcaccia v blízkosti Španielskych schodov čierne rastlinné tekuté uhlie. Informáciu priniesla agentúra ANSA.

Tragédia v známom tuneli v Monaku: Auto po zrážke zachvátili plamene, nehoda si vyžiadala tri obete

01.04.2023 19:32 MONAKO - Traja ľudia prišli o život pri dopravnej nehode, ku ktorej došlo v sobotu dopoludnia v tuneli v Monaku. Informovali o tom tamojší predstavitelia. TASR správu prevzala z agentúry DPA.

Ruské predsedníctvo v Bezpečnostnej rade OSN je ranou pre medzinárodný poriadok, ale aj fackou pre medzinárodné spoločenstvo

01.04.2023 19:32 KYJEV-Vedúci kancelárie ukrajinského prezidenta Andrij Jermak označil predsedníctvo Ruska v Bezpečnostnej rade OSN , ktorého sa Moskva ujala v sobotu, za "symbolickú ranu pre medzinárodný poriadok". Informuje denník The Guardian.

Autá aj autobusy v prístavnom meste Dover čakajú na trajekt už niekoľko hodín

01.04.2023 19:32 LONDÝN/PARÍŽ - V britskom prístavnom meste Dover sa v sobotu tvorili dlhé kolóny autobusov a áut, ktoré čakali, kým sa budú môcť nalodiť na trajekty smerom do Francúzska. Podľa miestnych predstaviteľov boli omeškania spôsobené najmä zdĺhavými hraničnými kontrolami na francúzskej strane a nepriaznivým počasím. Správu priniesla agentúra AFP a spravodajská stanica BBC.

Taliban pozastavil vysielanie regionálneho rozhlasu pre ženy: Z rádia totiž odznela hudba

01.04.2023 19:32 ISLAMABAD - Afganské fundamentalistické hnutie Taliban pozastavilo vysielanie regionálnej rozhlasovej stanice pre ženy, pretože údajne vysielala hudbu. V sobotu o tom informovala agentúra DPA.

Sýria sa chce naspäť dostať do Ligy arabských štátov: Hľadá spojencov

01.04.2023 19:32 KÁHIRA - Sýrsky minister zahraničných vecí Fajsala Mikdáda sa v sobotu v Káhire stretol so svojím egyptským kolegom Sámihom Šukrím. Informovala o tom agentúra Reuters, ktorá dodala, že šlo o prvú takúto návštevu za viac ako desať rokov i o najnovší náznak urovnávania vzťahov arabských štátov so sýrskym prezidentom Bašárom Asadom.

Fínsko bude v NATO: Erdogan podpísal rozhodnutie o členstve

01.04.2023 19:32 ANKARA/HELSINKI - Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan podpísal rozhodnutie tureckého parlamentu ratifikovať členstvo Fínska v NATO. Informovali o tom v sobotu viaceré turecké médiá s tým, že konečné rozhodnutie prezidenta bolo uverejnené v tureckom úradnom vestníku

MIMORIADNY ONLINE Krajiny NATO plánujú poslať Ukrajine ďalšie tanky: Ruská zimná ofenzíva zlyhala

01.04.2023 19:32 KYJEV - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v piatok apeloval, aby sa mesto Buča stalo "symbolom spravodlivosti". Vyhlásil to na prvé výročie stiahnutia Ruska z tohto mesta pri Kyjeve, ktoré je teraz stelesnením obvinení z ruských vojnových zločinov. TASR prevzala správu z tlačovej agentúry AFP. Dianie na Ukrajine sledujeme ONLINE.

Tornádo v Arkansase má tri obete, v Illinois sa prepadla strecha divadla

01.04.2023 10:15 WASHINGTON – Tri obete na životoch a desiatky zranených si vyžiadalo veľké tornádo, ktoré v piatok zasiahlo americký štát Arkansas. V meste Belvidere v štáte Illinois spôsobila silná búrka zrútenie strechy divadla, v ktorom prebiehal koncert a nachádzalo sa tam vyše 200 ľudí. Počas tohto incidentu prišla o život jedna osoba a 28 ďalších utrpelo zranenia. TASR správu prevzala z agentúry FP.

MIMORIADNY ONLINE Zelenskyj na summite v Kyjeve: Buča sa musí stať symbolom spravodlivosti

01.04.2023 10:15 KYJEV - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v piatok apeloval, aby sa mesto Buča stalo "symbolom spravodlivosti". Vyhlásil to na prvé výročie stiahnutia Ruska z tohto mesta pri Kyjeve, ktoré je teraz stelesnením obvinení z ruských vojnových zločinov. TASR prevzala správu z tlačovej agentúry AFP. Dianie na Ukrajine sledujeme ONLINE.