Počas záplav v Kapskom Meste zabila elektrina osem ľudí

26.09.2023 16:46 KAPSKÉ MESTO – Osem ľudí, z toho štyri deti, zahynuli v Kapskom Meste po zásahu elektrickým prúdom, oznámili v utorok miestne úrady. Juhoafrické mesto zasiahli prudké lejaky, ktoré spôsobili záplavy. Informujeme o tom podľa správy agentúry AFP.

REVOLÚCIA V EÚ! Brusel plánuje zaviesť nové pravidlá pre šoférov: Ak máte SUV, zbystrite pozornosť

26.09.2023 16:46 BRUSEL- Európska únia sa zaoberá novým nariadením o vodičskom preukaze pre SUV. Tento návrh zákona by ale mohol ovplyvniť milióny vodičov v krajinách Európskej únie. Prvý návrh zákona stanovuje významné obmedzenia, najmä pre začínajúcich vodičov, ale aj pre seniorov.

Českí colníci odhalili skupinu pašerákov drog, konope prevážali medzi zemiakmi

26.09.2023 16:46 PRAHA - Českí colníci v spolupráci s Národnou protidrogovou centrálou a poľskou políciou odhalili medzinárodnú skupinu, ktorá vo veľkom pestovala marihuanu a pašovala ju po Európe. Táto skupina za uplynulé tri roky skúpila a previezla takmer 1,3 tony konope. V utorok to oznámila Colná správa ČR, informuje spravodajkyňa TASR v Prahe.

Čech spôsobil škandál vo Florencii: Obscénne akty na verejnosti a poškodenie pamiatky!

26.09.2023 16:46 Český umelec a performér Václav Pišvejc pôjde vo Florencii pred súd za to, že v centre mesta nahý vyliezol na známe renesančné súsošie Hérakles a Kákos, uviedla agentúra ANSA. Pišvejc čelí obvineniu z obscénnych aktov na verejnosti a poškodeniu pamiatky. Do začiatku procesu 30. novembra sa bude musieť hlásiť raz týždenne na polícii, oznámil jeho advokát Fabio Clauser.

Cestovali za lepším životom! V krajine ich však čakalo hotové peklo: Znásilňoval ich ochrankár

26.09.2023 16:46 NORIMBERG - Bývalý zamestnanec bezpečnostnej služby v ubytovni pre žiadateľky o azyl v Norimbergu čelí obvineniam z opakovaného znásilňovania dvoch utečenkýň, oznámili v utorok miestne úrady.

Nemeckí policajti namietajú proti zavedeniu kontrol na hraniciach s Poľskom a Českom

26.09.2023 16:46 BELÍN - Nemecký zväz policajtov v utorok zopakoval svoje námietky voči možnému zavedeniu pravidelných kontrol na hraniciach s Poľskom a Českou republikou, ktoré avizovala nemecká vláda v súvislosti s príchodom nelegálnych migrantov. TASR o tom informuje podľa správy agentúry DPA.

Z Náhorného Karabachu do Arménska už odišlo viac ako 13-tisíc utečencov: EÚ sľubuje pomoc

26.09.2023 16:46 JEREVAN - Arménsko v utorok uviedlo, že z Arménmi obývaného azerbajdžanského odštiepeneckého regiónu Náhorný Karabach prišlo na jeho územie vyše 13 500 utečencov. Informuje o tom správa z agentúry AFP.

Česko je pripravené podieľať sa na ochrane vonkajšej hranice Európskej únie

26.09.2023 16:46 PRAHA - Český premiér Petr Fiala sa domnieva, že prerozdeľovanie migrantov je nehumánne a nefunkčné a že lepšou cestou je ochrana vonkajšej hranice EÚ. Povedal to po utorkovom stretnutí so šéfkou Európskej komisie Ursulou von der Leyenovou s tým, že ČR je pripravená sa takejto ochrane podieľať

MIMORIADNY ONLINE Rusko podniklo ďalšiu vlnu útokov: Využili pri tom 38 bezpilotných lietadiel

26.09.2023 16:46 KYJEV - Ukrajina čelí pre ruskú inváziu poklesu pôrodnosti a neistým demografickým vyhliadkam. Podľa najčernejších odhadov demografov by tak jej populácia mohla v najbližších dvoch desaťročiach klesnúť pod 30 miliónov, píše dnes denník The Wall Street Journal. Pred vojnou v krajine žilo na 43 miliónov ľudí a už v tom čase Ukrajina mala jednu z najnižších pôrodností v Európe.

Čína, Južná Kórea a Japonsko plánujú zorganizovať summit svojich lídrov

26.09.2023 16:46 PEKING/SOUL/TOKIO - Čína, Južná Kórea a Japonsko sa v utorok dohodli na usporiadaní summitu svojich lídrov v čo najskoršom možnom termíne. Rozhodli o tom vysokopostavení diplomati na stretnutí v juhokórejskom Soule, informuje agentúra AFP.

Vojenská junta v Nigeri chce rokovať o časovom harmonograme stiahnutia francúzskych vojakov

26.09.2023 16:46 NIAMEY - Vojenská junta v Nigeri v utorok uviedla, že chce vytvoriť "časový rámec" pre plánované stiahnutie francúzskych vojakov z Nigeru. Informuje o tom správa z agentúry AFP.

Hrôzostrašná smrť muža , ktorý sa nakazil KORONAVÍRUSOm: Fatálne ochorenie mozgu! O pár týždňov bol mŕtvy

26.09.2023 16:46 NEW YORK - To, že dlhodobý covid môže spôsobiť mozgovú hmlu, erektilnú dysfunkciu a vypadávanie vlasov, už vieme. Odborníci však najnovšie tvrdia, že táto infekcia môže prispieť aj k inému zdravotnému stavu - smrteľnému ochoreniu mozgu.

Okresy v nemeckom Brandenbursku žiadajú od vlády tvrdšiu azylovú politiku

26.09.2023 16:46 BERLÍN - Okresy v nemeckej spolkovej krajine Brandenbursko, ktorá obkolesuje Berlín, prekročili svoje ubytovacie kapacity pre migrantov a žiadajú tvrdšiu azylovú politiku. Uviedol to predseda okresu Oberspreewald-Lausitz Siegurd Heinze pre agentúru DPA v rozhovore, ktorý bol zverejnený v utorok.

V Taliansku sa s Napolitanom lúčili mnohí: Nechýbal ani náš minister Wlachovský

26.09.2023 16:46 RÍM - Štátnym pohrebom v sídle dolnej komore parlamentu sa v utorok Taliansko lúčilo s bývalým prezidentom Giorgiom Napolitanom, ktorý zomrel v minulý piatok vo veku 98 rokov. Informuje o tom agentúra ANSA.

Ukrajinský kapitán je vinný z tragickej zrážky lodí s 28 obeťami: Rozhodol o tom maďarský súd

26.09.2023 16:46 BUDAPEŠŤ - Ukrajinský kapitán výletnej lode Viking Sigyn Jurij C. je vinný z ohrozenia vodnej dopravy s následkom hromadnej nehody, rozhodol v utorok Peštiansky ústredný krajský súd v kauze tragickej zrážky osobných lodí v Budapešti v roku 2019 s 28 obeťami na životoch. Podľa servera index.hu súd kapitánovi vymeral päť rokov odňatia slobody.