Registrovať
Zabudol som svoje heslo

Streda 1. Apríl 2020 | meniny má Hugo

Monitorujeme 1650 informačných zdrojov

Premiér: Post splnomocnenca pre národnostné menšiny nie je otázkou týchto dní

01.04.2020 18:40 BRATISLAVA - Personálna otázka v prípade splnomocnenca vlády SR pre národnostné menšiny nie je otázkou dňa. Priznal to predseda vlády SR Igor Matovič .

Fico: Dva z troch zákonov sú ako acylpyrín, nepomôžu, neuškodia

01.04.2020 18:40 BRATISLAVA – Predseda opozičnej strany Smer-SD Robert Fico kritizuje návrhy zákonov, o ktorých v stredu rokuje parlament. Zákony z dielne ministerstva financií a ministerstva vnútra sú podľa neho ako acylpyrín.

Hľadáte si prácu v zdravotníctve? Tu vás potrebujú ako soľ

01.04.2020 18:40 Bratislava - Lekári, zdravotné sestry, zdravotníci. Stoja v prvej línii v boji proti koronavírusu a ich schopnosti a zručnosti sú počas týchto dní viac než potrebné. Pracovný portál Kariéra.sk si uvedomuje dôležitosť povolania zdravotníkov, preto sme sa rozhodli, že nábor týchto pracovníkov bude na našom portáli bezplatný až do konca mája 2020.

KORONAVÍRUS Mistrík vyvracia internetový HOAX: Člen krízového štábu prehovoril o firme na testy z Ko

01.04.2020 17:37 BRATISLAVA - Známy vedec a bývalý kandidát na prezidenta Robert Mistrík je už viac ako týždeň členom ústredného krízového štábu, ktorý rozhoduje o opatreniach v súvislosti s koronavírusom. Je logické, že v tomto období sa objavujú aj neoverené správy, či inak nazývané "hoaxy". Jedna z najnovších takýchto správ hovorí o istej košickej firme, ktorá má vyrábať potrebné testy za nižšiu cenu oproti zahraničiu. Mistrík mal údajne ich ponuku ignorovať. Podľa neho je to klamstvo.

Fico: Na nominácii Blahu za šéfa ľudskoprávneho výboru trváme

01.04.2020 17:37 BRATISLAVA - Smer-SD aj naďalej trvá na nominácii poslanca Ľuboša Blahu na post predsedu parlamentného ľudskoprávneho výboru. Na stredajšom tlačovom brífingu to povedal predseda strany Robert Fico. Do tejto funkcie Blahu poslanci Národnej rady SR opakovane nezvolili. Fico tvrdí, že ide o porušenie dohôd, keďže tento výbor má patriť opozícii.

Dostálovi došla trpezlivosť: Po trojnásobnom odmietnutí Blahu sa bude uchádzať o funkciu

01.04.2020 16:38 BRATISLAVA - Poslanec Ondrej Dostál sa bude uchádzať o pozíciu predsedu Výboru Národnej rady SR pre ľudské práva. Podľa vlastných slov sa plánuje po zvolení podpredsedov výborov funkcie vzdať, docieliť chce sfunkčnenie výboru. Informoval hovorca strany Ondrej Šprlák.

KORONAVÍRUS Štát začne od piatka s testovaním marginalizovaných rómskych komunít

01.04.2020 16:38 BRATISLAVA – Štát bude od piatka masívne testovať na možnú prítomnosť infekcie SARS-CoV-2 obyvateľov marginalizovaných rómskych komunít. Na stredajšom brífingu to uviedol predseda vlády SR Igor Matovič .

KORONAVÍRUS NR SR o opatreniach pre COVID-19 z dielne MV rozhodne v zrýchlenom režime

01.04.2020 16:38 BRATISLAVA - Národná rada SR prerokuje viacero zmien z dielne rezortu vnútra v zrýchlenom režime. Poslanci v stredu schválili návrh na skrátené legislatívne konanie pri vládnom návrhu zákona o niektorých opatreniach v pôsobnosti Ministerstva vnútra SR v súvislosti s ochorením COVID-19. Zmeny by sa mali dotknúť rokovania obecných a mestských zastupiteľstiev, ale aj polície, hasičov a záchranárov.

KORONAVÍRUS Parlament zasadá aj dnes: Kotleba s Blahom s výbormi neuspeli ani tretíkrát

01.04.2020 15:31 BRATISLAVA - Ekonomická a súčasná zdravotná kríza núti parlament a poslancov konať viac a intenzívnejšie, ako kedykoľvek predtým. Aj dnes zasadá parlament, ktorý bude rokovať o nových legislatívnych návrhoch vlády, ktoré by mali byť prerokované v zrýchlenom konaní. Súvisia so šíriacim sa koronavírusom. Parlament tiež ešte nemá zvolených predsedov výboru pre ľudské práva a výboru na kontrolu vojenského spravodajstva.

Gröhling vyvracia, že by sa obnovil vyučovací proces v školách 6. apríla

01.04.2020 15:31 BRATISLAVA – Minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling vyvrátil poplašnú správu o tom, že sa od 6. apríla má obnoviť vyučovací proces na všetkých druhoch škôl. Uviedol to v stredu počas tlačového brífingu. Informácia o obnovení vyučovania v školách sa objavila v stredu na internete.

Poslanci opäť nezvolili Blahu ani Kotlebu za predsedov výborov

01.04.2020 15:31 BRATISLAVA - Poslanci Národnej rady SR v stredu nezvolili Ľuboša Blahu za predsedu výboru pre ľudské práva ani predsedu ĽSNS Mariana Kotlebu za šéfa Osobitného kontrolného výboru NRSR na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva . Ani jeden z nich nezískal potrebnú nadpolovičnú väčšinu hlasov.

Matovič hovorí o totálnom vypnutí krajiny: Sulík je rázne proti! Je to likvidačný experiment

01.04.2020 15:31 BRATISLAVA - Vypnutie Slovenska, tzv. blackout, si premiér Igor Matovič predstavuje ako výnimočný stav počas niekoľkých týždňov. Na minimum by sa znížila mobilita ľudí, dodržiavala by sa vojenská disciplína a fungovalo by vojenské zásobovanie. Takýto dočasný stav by podľa neho umožnil čo najrýchlejšie naštartovať ekonomiku, ktorá za súčasnej situácie bude dlhodobo trpieť.

KORONAVÍRUS Veľa nezodpovedných občanov porušuje opatrenia, upozorňuje polícia

01.04.2020 14:01 BRATISLAVA - Policajti sa neustále stretávajú s prípadmi nezodpovedných občanov v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu. Informujú o tom na sociálnej sieti.

MH pozastavilo dotácie na elektromobily a zrušilo výzvu na elektronabíjačky

01.04.2020 14:01 BRATISLAVA – Ministerstvo hospodárstva SR dočasne pozastavilo pre krízu spôsobenú šírením ochorenia COVID-19 projekt na podporu kúpy elektromobilov. Doteraz podpísané zmluvy s vyše stovkou úspešných žiadateľov zostávajú v platnosti, ich žiadosti o vyplatenie dotácie vybavuje MH SR priebežne. Ďalšie žiadosti MH spracúva, no projekt bude pokračovať až po skončení krízy. Rezort hospodárstva zároveň rozhodol o zrušení druhého kola výzvy na budovanie nabíjacích staníc. Informoval o tom v stredu tlačový odbor MH SR.

V úvode schôdze mimoriadne vystúpil premiér Matovič, apeloval na opozíciu

01.04.2020 14:01 BRATISLAVA – V úvode 4. schôdze Národnej rady SR o slovo mimoriadne požiadal premiér Igor Matovič . Apeloval na opozíciu, najmä na poslancov Smeru-SD, aby sa správali v tejto kríze zodpovedne a odložili "politické tričká".

Následujúci mesiac

 

 

Copyright © 2017 www.pr-news.sk Všetky práva vyhradené. Autor a prevádzkovateľ nezodpovedajú za obsah a jeho následky.

Na tejto stránke používame cookies viac informácií

Pridať server: 

Do kategórie:

Pridať

Zrušiť

Pridať novú kategóriu

Pridať

Zrušiť