Registrovať
Zabudol som svoje heslo

Nedeľa 20. September 2020 | meniny má Ľuboslav, Ľuboslava

Monitorujeme 1634 informačných zdrojov

Matovič chce miesto v pandemickej komisii, mala by zasadať častejšie

20.09.2020 19:47 Predseda vlády Igor Matovič si chce vybojovať miesto v pandemickej komisii. Zároveň tvrdí, že by mala zasadať častejšie ako doteraz. Počty nakazených pacientov totiž dosahujú čísla, pri ktorých majú hygienici problém dohľadať všetky ich kontakty.

Na východe našli v poli havarované lietadlo bez posádky

20.09.2020 19:47 Na poli medzi obcami Sačurov a Dlhé Klčovo v okrese Vranov nad Topľou našli ľahké lietadlo neznámeho pôvodu vykazujúceho známky havárie alebo núdzového pristátia.

Zvyšuje sa záujem o očkovanie, vakcíny bude možné doobjednať

20.09.2020 19:47 S príchodom chrípkovej sezóny odborníci každý rok pripomínajú, že jednou z najefektívnejších prevencií je očkovanie. V súvislosti s koronavírusom výzvy silnejú a dlhodobo nízky záujem o zaočkovanie sa podľa lekárov mierne zvyšuje. Dopyt môže prevýšiť zásoby v skladoch. Ministerstvo upokojuje, že vakcíny bude možné aj doobjednať.

Hrozivý nález pod Tatrami. V aute pod mostom našli mŕtve telá

20.09.2020 18:43 Dve mŕtve telá v osobnom vozidle sa našli pod mostom na ceste I/66 z obce Huncovce do Kežmarku. Informuje o tom prešovské krajské policajné riaditeľstvo na sociálnej sieti.

Vo vodárňach sa hromadia problémy, ZMOS hovorí o časovanej bombe

20.09.2020 17:42 Vodárenské spoločnosti na celom Slovensku sa môžu stať časovanou bombou. Upozorňujú na to primátori a primátorky združení v Komore miest ZMOS. Mnohé obce, najmä na východe, predávajú svoje akcie súkromným firmám a samosprávy tak na vodárne strácajú dosah.

Zvyšuje sa záujem o očkovnanie, vakcíny bude možné doobjednať

20.09.2020 17:42 S príchodom chrípkovej sezóny odborníci každý rok pripomínajú, že jednou z najefektívnejších prevencií je očkovanie. V súvislosti s koronavírusom výzvy silnejú a dlhodobo nízky záujem o zaočkovanie sa podľa lekárov mierne zvyšuje. Dopyt môže prevýšiť zásoby v skladoch. Ministerstvo upokojuje, že vakcíny bude možné aj doobjednať.

Proces testovania vraj trvá pridlho, Slováci si musia priplatiť alebo čakať

20.09.2020 16:36 Systém testovania na nový koronavírus označilo viacero Slovákov za chaotický. Ako najväčší problém sa ukazuje niekoľkodňové čakanie. Keď potrebujú výsledok testu urýchlene, musia vycestovať do iného mesta alebo si priplatiť desiatky eur. Minister zdravotníctva hovorí, že odberových miest je dosť. Problém vidí skôr v obmedzených možnostiach laboratórií.

Nevidiacich firmy nechcú zamestnávať, nájsť si prácu je pre nich komplikované

20.09.2020 15:38 Na Slovensku má len 16 percent zamestnancov kolegu so zdravotným postihnutím. Firmy ich totiž nechcú zamestnávať pre komplikované rozviazanie pracovného pomeru. Nájsť si prácu tak majú problém aj nevidiaci a slabozrakí. Pritom môžu pracovať napríklad ako maséri, právnici, učitelia, či projektoví manažéri.

Minister by chcel rúška naďalej, za ich nosenie je aj Petrák

20.09.2020 14:34 S komplexnou novelou zákona o vysokých školách, respektíve novým zákonom o vysokých školách, chce rezort školstva prísť v prvej polovici budúceho roka. V našej diskusnej relácii V Politike to uviedol minister školstva Branislav Gröhling.

Obyvatelia Dolného Kubína sú pobúrení, elektrina mala viesť pod zemou

20.09.2020 14:34 Postup energetikov v Dolnom Kubíne pobúril časť obyvateľov. Pri ich domoch začali obnovovať vzdušné vedenie vysokého napätia za modernejšiu sústavu. Dlhé roky boli ale presvedčení, že stĺpy s káblovými vodičmi zmiznú a elektrina bude vedená pod zemou. Podpisovali aj petíciu, ale ani tá im nepomohla.

Ružínska priehrada zapácha, podľa odborníka ide o sinice

20.09.2020 14:34 Z Ružínskej priehrady sa šíri neznesiteľný zápach. Upozornili nás na to obyvatelia obce Margecany. Voda vo vodnom diele zozelenela a na jej hladine plávajú chuchvalce zelenej hmoty. Podľa odborníka ide o sinice, ktoré sa vo vode neúmerne premnožili. Napomohol tomu človek jeho spôsobom života.

Medzinárodný úlovok. Na Spiši chytili nebezpečného Afričana

20.09.2020 13:33 Afričana Chineye Whytg Nzedgu z Ghany, na ktorého sú vydané dva európske zatýkacie rozkazy, zadržala v nedeľu v skorých ranných hodinách polícia v meste Krompachy v okrese Spišská Nová Ves. Hľadaný nebezpečný muž sa mal v Grécku dopustiť drogovej trestnej činnosti, za ktorú bol právoplatne odsúdený na osem rokov väzenia, doživotný trest mu hrozí v prípade dokázania viny za spoluúčasť na vražde.

Aktuálne dianie očami premiéra / Výročná správa Ursuly von der Leyen / Balík záchrany a pripravenosť

20.09.2020 13:33 Hostia: Premiér Igor Matovič, podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič, minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling a podpredseda Výboru NR SR pre vzdelávanie Ľubomír Petrák .

Záver VŠ flákal. Matovič by nemal problém vzdať sa titulu

20.09.2020 12:32 Predseda vlády Igor Matovič nemá najmenší problém sa vzdať svojho vysokoškolského titulu, keď to bude napísané v zákone. Uviedol to v našej diskusnej relácii V politike. V súvislosti s kauzou svojej diplomovej práce premiér priznal, že flákal štvrtý a aj piaty ročník na vysokej škole.

Opäť pribudlo nad sto prípadov, hlásia aj desiatky vyliečených

20.09.2020 10:31 Koronavírus naberá v Európe na sile. Do Británie podľa premiéra Johnsona prichádza druhá vlna a vláda zvažuje opatrenia. Podľa českého ministra vnútra je zase načase obmedziť sociálne kontakty, čísla sú totiž podľa neho alarmujúce. Ako sa bude situácia ďalej vyvíjať? Udalosti okolo pandémie s vami sledujeme online aj v nedeľu.

Následujúci mesiac

 

 

Copyright © 2017 www.pr-news.sk Všetky práva vyhradené. Autor a prevádzkovateľ nezodpovedajú za obsah a jeho následky.

Na tejto stránke používame cookies viac informácií

Pridať server: 

Do kategórie:

Pridať

Zrušiť

Pridať novú kategóriu

Pridať

Zrušiť