Registrovať
Zabudol som svoje heslo

Streda 1. Apríl 2020 | meniny má Hugo

Monitorujeme 1650 informačných zdrojov

Justícia je na križovatke, hrozí nedostatok sudcov

01.04.2020 19:44 Slovenská justícia je opäť na križovatke. Sudcovia sa vo veľkom vzdávajú talárov. Na niektorých súdoch je už aj tak málo sudcov. Hrozí aj totálna nefunkčnosť Súdnej rady. Zdá sa, že tú sa však podarí zažehnať.

Zo zahraničia rovno do karantény. Ako to tam vyzerá?

01.04.2020 18:36 Ako aktuálne vyzerá život Slovákov, ktorí skončili po návrate zo zahraničia v karanténe? Prostredníctvom telefónu nám to priblížil Igor Lakatoš, ktorý je momentálne v zariadení ministerstva vnútra v Liptovskom Jáne. Povedal nám aj to, ako vyzerala jeho cesta zo Spojených štátov.

Pribudli nakazení, hrozí vypnutie SR. Španieli mali najtragickejší deň

01.04.2020 17:30 Na Slovensku platia mimoriadne opatrenia, vláda podniká kroky na zmiernenie krízy a v súvislosti s koronavírusom prešli aj zmeny v zákonníku práce. Vo svete rýchlym tempom pribúdajú nakazení aj obete. Čo nás ešte čaká? Udalosti okolo pandémie u nás aj za hranicami sledujeme online.

Posúdia prípad pacienta, ktorý bol zrejme prvou obeťou nákazy

01.04.2020 17:30 Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou posúdi poskytnutú zdravotnú starostlivosť o pacienta Nemocnice s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach, ktorý je pravdepodobne prvou obeťou COVID-19 na Slovensku. Dohľad začal vykonávať z vlastnej iniciatívy, potvrdila v stredu hovorkyňa úradu Radoslava Muchová.

Na nominácii Blahu trváme, tvrdí Fico. Kollára označil za mafiána

01.04.2020 17:30 Smer-SD aj naďalej trvá na nominácii poslanca Ľuboša Blahu na post predsedu parlamentného ľudskoprávneho výboru. Vyhlásil to šéf strany Robert Fico po tom, čo parlament ani na tretí raz nezvolil Blahu do tejto pozície. Fico vyjadril počudovanie nad tým, že Blaha ako „inteligentný a sčítaný človek“ nemôže byť na čele výboru, ale podľa jeho slov „mafián“ Boris Kollár môže byť predsedom parlamentu.

V osadách sa nákaza môže šíriť bleskovo, začínajú s testovaním

01.04.2020 16:00 Obyvateľov rómskych osád bude štát testovať na prítomnosť koronavírusu za pomoci vojenských lekárov. Na tlačovej konferencii to uviedol predseda vlády Igor Matovič.

Karanténnych miest ubúda, využijú stredoškolské internáty

01.04.2020 16:00 Kapacity súčasných karanténnych miest ubúdajú a žiadostí našich občanov o návrat na Slovensko je stále veľa. Samosprávne kraje preto ponúkajú desiatky stredoškolských internátov, ktoré majú slúžiť na povinnú karanténu.

Blaha s Kotlebom opäť neuspeli, za šéfov výborov ich nezvolili

01.04.2020 14:47 Poslanci ani na stredajšej štvrtej schôdzi parlamentu nezvolili Ľuboša Blahu a Mariana Kotlebu za predsedov parlamentných výborov pre ľudské práva a na kontrolu vojenského spravodajstva.

Rokovanie o krízových návrhoch poznačil spor premiéra s expremiérom

01.04.2020 14:47 Podpredseda parlamentu a expremiér Peter Pellegrini vyzval predsedu vlády Igora Matoviča, aby do pléna nevnášal politiku a aby sa správal zodpovedne. Reagoval tak na Matovičovo vystúpenie v pléne v úvode štvrtej schôdze národnej rady, ktorý apeloval na opozíciu, najmä na poslancov Smeru-SD, aby odložili "politické tričká".

Ktorý zdravotník má nárok na akú ochranu. Vypracovali manuál

01.04.2020 14:47 Na sklade Správy štátnych hmotných rezerv je momentálne 42-tisíc kusov respirátorov FFP3. Po rokovaní Výboru NR SR pre zdravotníctvo o tom informovala jeho predsedníčka Jana Cigániková. Ďalšia dodávka týchto respirátorov by mala prísť v sobotu.

Vojenská disciplína, výnimočný stav. V hre je i blackout Slovenska

01.04.2020 13:43 Premiér Igor Matovič stále uvažuje pre koronakrízu nad možným blackoutom na Slovensku. Ako uviedol na tlačovej konferencii, prísnymi nariadeniami sa podarilo znížiť mobilitu na Slovensku o 70 %. Blackoutom by sa mohla znížiť o 90 %. Jeho koaličný partner a minister Richard Sulík je proti.

Matovič kritizoval ministra školstva, do jedální sa vstupovať nebude

01.04.2020 13:43 Premiér Igor Matovič nemá problém s tým, aby sa v školských jedálňach varilo a strava sa neskôr roznášala seniorom. Avšak na druhej strane nesúhlasí s tým, aby dôchodcovia alebo študenti do nich chodili. Uviedol to počas tlačovej konferencie.

Rokovanie NR SR o nových ekonomických opatreniach

01.04.2020 13:43 Parlament rokuje o viacerých ekonomických opatreniach, ktoré schválila vláda. Poslanci budú okrem toho voliť aj predsedov dvoch parlamentných výborov.

Chcete pomôcť pri pandémii? Vznikla platforma pre dobrovoľníkov

01.04.2020 13:43 Platforma pre zdravotníckych dobrovoľníkov je hotová. Prihlásiť sa môžu všetci so zdravotníckym vzdelaním, ktorí chcú počas pandémie pomáhať. V databáze budú dostupné aj nemocnice, ktoré nemajú dostatok dobrovoľníkov. Platforma vznikla z iniciatívy medikov.

V osadách hrozí šírenie nákazy, obce žiadajú povinnú karanténu

01.04.2020 13:43 Obce s osadami volajú po riešení situácie v súvislosti s navrátilcami zo zahraničia. Tí v týchto dňoch prichádzajú domov v desiatkach a ustrážiť ich povinnú karanténu je čoraz väčší problém. Niektoré samosprávy žiadajú, aby ich už po prekročení hraníc umiestňovali do povinnej karantény. Tvrdia, že ak sa tak nestane, nákaza v osadách môže čoskoro doslova vybuchnúť.

Následujúci mesiac

 

 

Copyright © 2017 www.pr-news.sk Všetky práva vyhradené. Autor a prevádzkovateľ nezodpovedajú za obsah a jeho následky.

Na tejto stránke používame cookies viac informácií

Pridať server: 

Do kategórie:

Pridať

Zrušiť

Pridať novú kategóriu

Pridať

Zrušiť