Registrovať
Zabudol som svoje heslo

Nedeľa 26. Január 2020 | meniny má Tamara

Monitorujeme 1658 informačných zdrojov

Budem si prezidentku ctiť, ak nebude zvýhodňovať PS, tvrdí Danko

26.01.2020 13:06 Prezidentský úrad rešpektujem. V našej relácii V politike to povedal predseda NR SR a SNS Andrej Danko. Počas parlamentnej schôdze, ktorá sa konala 21. januára, šéf zákonodarného orgánu vyhlásil, že k prezidentke nemá žiadnu dôstojnosť. Prezidentský úrad si bude vážiť, keď bude apolitický a nebude súžiť „feťákom“. V relácii Danko potvrdil, že prezidentku si bude ctiť, ak prestane zvýhodňovať Progresívne Slovensko.

Uprednostnili praktické riešenia. Premiér oceňuje prístup primátorov

26.01.2020 13:06 Predseda vlády Peter Pellegrini oceňuje konštruktívny prístup primátorov a starostov z Banskobystrického samosprávneho kraja, ktorí pracujú na tom, aby obnovili prímestskú dopravu v kraji. Informovali o tom z tlačového a informačného odboru úradu vlády.

Autobusy v BBSK už druhý deň nepremávajú, cestujúci sú zmätení

26.01.2020 13:06 Autobusová doprava v Banskobystrickom kraji je už druhý deň ochromená. SAD Zvolen naplnila svoje hrozby a na cesty nevypravila autobusy. Na staniciach a autobusových zastávkach však nevisia žiadne oznamy, takže cestujúci sú zmätení. Mnohí z nich dúfali, že práve ich spoja sa problém netýka.

POČASIE: Predpoveď na dnes

26.01.2020 08:02 Zamračené a hmlisto. Miestami mrholenie alebo dážď s tvorbou poľadovice, vo vysokých polohách so slabým snežením. Denná teplota -2 až +3 st. Slabý vietor.

Za krízu s autobusmi nemôže vláda ani štát, reagoval rezort na SaS

25.01.2020 20:31 Za to, že nejazdia autobusy v Banskobystrickom kraji, nemôže vláda ani štát, ale vedenie kraja. Informovala o tom Jana Krištofová z odboru komunikácie Ministerstva hospodárstva. "Ministerstvo hospodárstva vyzýva predstaviteľov vedenia BBSK, aby neschovávali svoju manažérsku neschopnosť riešiť situáciu s prímestskou dopravou za nezmyselné obviňovanie štátu," povedala Krištofová.

SAD zatiaľ nepočíta s obnovením spojov, rokuje s obcami i firmami

25.01.2020 18:16 Desiatky samospráv, firiem a veľkých podnikov rokujú so SAD Zvolen o zmluvách o preprave ich obyvateľov či zamestnancov alebo ich už uzatvorili. Uviedol to predseda predstavenstva SAD Zvolen Adrián Polóny. Skoré obnovenie spojov vidí SAD skepticky.

Ak sa spor nevyrieši, máme iného dopravcu, avizoval Zvolen

25.01.2020 17:07 Prímestskú dopravu v meste Zvolen bude v prípade, že autobusy SAD Zvolen nebudú v najbližších hodinách opätovne premávať, od pondelka zabezpečovať náhradný dopravca. Partnerom samosprávy však nebude SAD Zvolen, ale iný dopravný subjekt. Uviedla to primátorka Lenka Balkovičová.

Kandidátov na GP by mali vypočuť verejne, tvrdia Remišová i Blanár

25.01.2020 16:00 Pri voľbe generálneho prokurátora by mohlo byť verejné vypočúvanie. Zhodli sa na tom v diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy poslanec a podpredseda strany Smer - sociálna demokracia Juraj Blanár spolu s poslankyňou Veronikou Remišovou, ktorá je zároveň prvou podpredsedníčkou strany Za ľudí. Reagovali tak na otázku k voľbe generálneho prokurátora.

Diaľnice, zdravotníctvo, školstvo. Strana SNS predstavila program

25.01.2020 14:02 K základným prioritám volebného programu Slovenskej národnej strany bude patriť rozvoj infraštruktúry a výstavba diaľnic, systémové zabezpečenie zdravotníctva a zvýšenie úrovne školstva. Na straníckom stretnutí v Nitre to povedal predseda SNS Andrej Danko. Zdôraznil aj dôležitosť nastavenia nového fungovania štátnej správy a potrebu reorganizácie ministerstiev.

Rybníky pri Malackách obnovia, v čase dažďov totiž hrozia záplavy

25.01.2020 12:37 Štátne Vojenské lesy plánujú v chránenom území pri Malackách veľkú obnovu rybníkov. Ak by tak neurobili, rieka Malina, ktorá je ich súčasťou, by mohla najmä v čase silných návalových dažďov zaplaviť časť mesta. Práce by sa mali začať budúci rok.

Imobilní ľudia sa do knižnice nedostanú, no knihy im môžu doručiť

25.01.2020 12:37 Rekonštrukcia žilinskej krajskej knižnice priniesla aj viaceré obmedzenia. Aj keď stovky čitateľov sa ku knihám dostanú, problém je v prípade imobilných ľudí. Knihovníci ich dokonca žiadajú, aby návštevu knižnice v najbližších mesiacoch odložili.

Stredoškoláci majú aj tento rok možnosť vyskúšať si voľby

25.01.2020 12:37 Aj pred parlamentnými voľbami budú mať študenti stredných škôl možnosť vyskúšať si voľby. Hlasovanie organizujú dobrovoľníci spomedzi stredoškolákov s cieľom podnietiť u mladých záujem o politiku a veci verejné. Počas prvého februárového týždňa takto odvolí takmer 60-tisíc študentov starších ako 15 rokov.

Elektronické výmenné lístky nahradia tlačené, tie môžu postupne zaniknúť

25.01.2020 12:37 Všeobecní lekári už môžu vystavovať elektronické výmenné lístky. Tie postupne nahradia tlačené. Špecialisti sa ale obávajú, ako to bude vyzerať v praxi, keď úplne zmiznú lístky v papierovej podobe. K elektronickému výmennému lístku totiž nemajú prístup zdravotné sestry, čo môže skomplikovať situáciu pri objednávaní pacientov.

Autobusy v kraji nejazdia, Lunter vyzval premiéra k rokovaniu

25.01.2020 12:37 Prímestské autobusy v Banskobystrickom kraji od soboty nejazdia. Piatkové rokovanie medzi župou a vedením zvolenskej SAD sa totiž skončilo krachom. Predseda BBSK Ján Lunter chce situáciu vyriešiť. Vyzval premiéra Petra Pellegriniho, aby sa osobne zúčastnil na rokovaniach.

Takáčovec zareagoval na Vianočnú pohľadnicu polície, prihlásil sa

25.01.2020 11:31 Jeden z najhľadanejších Slovákov, Henrich Sz. zo skupiny tzv. takáčovcov, sa sám prihlásil na polícii. Zareagoval na informačnú kampaň, tzv. Vianočnú pohľadnicu, týkajúcu sa štyroch najhľadanejších občanov SR, ktorú polícia spustila v decembri 2019. Informovala o tom policajná hovorkyňa hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

Následujúci mesiac

 

 

Copyright © 2017 www.pr-news.sk Všetky práva vyhradené. Autor a prevádzkovateľ nezodpovedajú za obsah a jeho následky.

Na tejto stránke používame cookies viac informácií

Pridať server: 

Do kategórie:

Pridať

Zrušiť

Pridať novú kategóriu

Pridať

Zrušiť