Registrovať
Zabudol som svoje heslo

Pondelok 18. November 2019 | meniny má Eugen

Monitorujeme 1663 informačných zdrojov

S autom skončil v Oravskej priehrade, šofér pád neprežil

18.11.2019 19:08 Pád osobného auta z mosta do Oravskej priehrady si vyžiadal jednu obeť. Polícia informovala, že okolnosti prípadu sú predmetom vyšetrovania.

V obci Žehra rastie nelegálna stavba, zákaz nerešpektujú

18.11.2019 17:37 Obyvatelia centrálnej časti Žehry sa pýtajú: kto zastaví nelegálnu stavbu, ktorá vyrastá v ochrannom pásme Spišského hradu a len necelých 300 metrov od známeho kostolíka svätého Ducha v Žehre? Na problém sme upozornili už pred týždňom, keď stavebný úrad zakázal ďalej stavať. Stavebník to však nerešpektoval.

Sú tam i dobré veci, SNS však trvá na prepracovaní stratégií

18.11.2019 16:09 V strategických dokumentoch sú obsiahnuté dobré veci, Slovenská národná strana však trvá na prepracovaní časti textu. Uviedol to poslanec parlamentu Anton Hrnko na margo bezpečnostnej a obrannej stratégie.

Bratislava ešte nemá pamätník Novembra, zmení sa to budúci rok

18.11.2019 16:09 Od Nežnej revolúcie uplynulo 30 rokov, v hlavnom meste však stále chýba pamätník, ktorý by pripomínal udalosti z novembra 1989. Zmeniť to má iniciatíva, ktorej sa po piatich rokoch podarilo vybrať konečný návrh. S realizáciou chce spolu s mestom začať začiatkom budúceho roka.

Prezidentka omilostila kuriéra, ktorého odsúdili po nehode

18.11.2019 14:40 Prezidentka Zuzana Čaputová udelila individuálnu milosť 44-ročnému mužovi J. H., ktorý v roku 2015 spôsobil z nedbanlivosti dopravnú nehodu. Pri posudzovaní žiadosti o milosť zohľadnila okrem právnych aspektov prípadu najmä kritickú sociálnu a rodinnú situáciu odsúdeného. Informoval o tom prezidentkin hovorca Martin Strižinec.

Péenku na súd vypísal Ruskovi lekár známy z inej kauzy

18.11.2019 14:40 Údajná práceneschopnosť Pavla Ruska skomplikovala súd v kauze falšovania miliónových zmeniek. Prokurátor ÚŠP Ján Šanta a obhajca televízie Daniel Lipšic obviňujú obžalovaného Ruska z obštrukcií. Dôvodom je nesúhlas na konanie v jeho neprítomnosti. Obhajca Michal Mandzák to odmieta a pripomína, že ide o prvé ospravedlnenie v tomto konaní.

Chlapec z nehody autobusu bojuje o život, časť ranených prepustili

18.11.2019 14:40 Fakultná nemocnica s poliklinikou Nové Zámky už prepustila štyroch pacientov, ktorí boli do nemocnice privezení minulý týždeň po tragickej dopravnej nehode pri Nitre. „Ide o pacientov, ktorí utrpeli stredne ťažké a ľahké poranenia,“ spresnil hovorca nemocnice Ján Baček.

Bratislava ešte nemá pamätník Novembra 89, zmení sa to budúci rok

18.11.2019 13:07 Od Nežnej revolúcie uplynulo 30 rokov, v hlavnom meste však stále chýba pamätník, ktorý by pripomínal udalosti z novembra 1989. Zmeniť to má iniciatíva, ktorej sa po piatich rokoch podarilo vybrať konečný návrh. S realizáciou chce spolu s mestom začať začiatkom budúceho roka.

Trstená má problémy. Uzavreli tam most, ktorému hrozí zrútenie

18.11.2019 13:07 Na hornej Orave museli cestári uzavrieť ďalší most pre zlý technický stav. V Trstenej to spôsobilo problémy tretine mesta. Obchádzka v centre skomplikovala život hlavne chodcom. V priebehu štyroch rokov je to už tretí most, ktorému hrozí zrútenie.

Policajtov prezbroja, dostanú kvalitnejšie a spoľahlivejšie zbrane

18.11.2019 13:07 Ministerstvo vnútra do konca roka kompletne prezbrojí policajtov. Nové zbrane podľa ministerky vnútra Denisy Sakovej zvyšujú nielen efektivitu zásahu, ale aj osobnú bezpečnosť policajtov.

Kotlebovci majú problém. Stíhaný za vraždu je členom strany

18.11.2019 13:07 Väzobne stíhaný Jozef Király, ktorý mal v okrese Poprad dobodať na smrť Romana Alexu, aby si tým udržal manželku, je členom strany Kotlebovci-Ľudová strana Naše Slovensko. Potvrdil to hovorca ĽSNS Ondrej Ďurica.

Celoročný jarmok, spoločná záhrada. Toto sú príklady dobrej praxe

18.11.2019 11:07 V Levoči majú výnimočný celoročný jarmok, vo Zvolene vyvýšené zeleninové záhony a v Raslaviciach obecný podnik, ktorý dal prácu desiatkam miestnych. Na tieto tri projekty Združenie miest a obcí Slovenska poukázalo ako na príklady dobrej praxe. Projekt propaguje zaujímavé nápady, aby sa nimi mohli inšpirovať ďalšie samosprávy.

Polícia pomôže pri ochrane židovskej komunity na Slovensku

18.11.2019 11:07 Ministerstvo vnútra podpísalo memorandum o spolupráci s Ústredným zväzom židovských náboženských obcí v Slovenskej republike. O bezpečnosť židovských komunít a inštitúcií sa tak bude starať aj slovenská polícia. Informoval o tom hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

Rusko neprišiel, súd prerušili. Prokurátor navrhol jeho väzbu

18.11.2019 11:07 Obžalovaný Pavol Rusko opätovne neprišiel na pojednávanie v kauze falšovania miliónových televíznych zmeniek. Museli ho prerušiť. Súd mal na programe výpovede znalcov. Rusko vraj pri tom chcel byť prítomný, tvrdil však, že mu to zdravotný stav neumožnil a navrhol zrušiť niektoré termíny hlavného pojednávania. Prokuratúre sa to nepáčilo.

Rusko neprišiel na súd, zdravie mu to vraj neumožnilo

18.11.2019 09:40 Obžalovaný Pavol Rusko opätovne neprišiel na pojednávanie v kauze falšovania zmeniek TV Markíza a marenia spravodlivosti. V pondelok majú vypovedať znalci, Rusko chce byť pri tom prítomný, tvrdí však, že mu to zdravotný stav neumožňuje a navrhuje zrušiť niektoré termíny hlavného pojednávania.

Následujúci mesiac

 

 

Copyright © 2017 www.pr-news.sk Všetky práva vyhradené. Autor a prevádzkovateľ nezodpovedajú za obsah a jeho následky.

Na tejto stránke používame cookies viac informácií

Pridať server: 

Do kategórie:

Pridať

Zrušiť

Pridať novú kategóriu

Pridať

Zrušiť