Kožené sedačky na mieru a ich kvalita

23.04.2024 02:15 Pri rozhodovaní o novom nábytku do obývačky stojíme pred dôležitou voľbou medzi látkovými a koženými sedačkami. Náš konečný výber je ovplyvnený niekoľkými faktormi, vrátane proporcií nášho bytu, preferovaného typu sedačky a, samozrejme, nášho rozpočtu. Kožená sedačka predstavuje elegantnú a luxusnú voľbu, no jej nákup si vyžaduje premyslený prístup. Kožené sedačky na mieru a ich kvalita: The post Kožené sedačky na mieru a ich kvalita first appeared on Hladanie.sk.

Pozor na kuny vo vašom dome!

23.04.2024 02:15 Vedeli ste o tom, že kuny patria do čeľade lasicovitých a majú srsť od svetložltej po čiernohnedú s oranžovou škvrnou, ktorá sa im v zime objavuje na hrudníku? Majú krátke nohy, úzke telo so špicatým nosom a samce sú zvyčajne väčšie ako samice. Na život uprednostňujú predovšetkým staré lesy a svoje brlohy si zvyčajne robia v The post Pozor na kuny vo vašom dome! first appeared on Banner.sk.

Štvorkolky – tipy pre jazdcov začiatočníkov

23.04.2024 02:15 Ak ste si z ponuky štvorkoliek práve vybrali svoj vysnívaný model, iste už máte malý prehľad o ich jazdných vlastnostiach alebo technických parametroch. Možno však netušíte, čo všetko vás so štvorkolkou ešte čaká. Nehovoríme tu o jedinečnej zábave, ale o tom, že budete musieť nájsť miesta, kde svojho nového tátoša smiete prevetrať. Po kúpe štvorkolky Je jedno, či ste The post Štvorkolky – tipy pre jazdcov začiatočníkov appeared first on Infostránka.sk.

Zaujímavosti o kunách, ktoré by ste mali vedieť aj vy

22.04.2024 16:15 Vedeli ste o tom, že kuna je mäsožravý srstnatý člen čeľade lasicovitých? Telo kuny sa vyznačuje mäkkou a hustou srsťou, ktorej farba sa mení od bledožltej až po tmavohnedú, pričom na labkách môže byť farba až do čierna. Svetlejšie sfarbené kuny majú tendenciu mať sivohnedé chvosty, zatiaľ čo tmavšie typy kún majú tmavohnedú farbu chvosta. Uši Príspevok Zaujímavosti o kunách, ktoré by ste mali vedieť aj vy zobrazený najskôr Bikiny.sk.

Stres a akné spolu súvisia

22.04.2024 16:15 Akné je kožné ochorenie, ktoré sa najčastejšie týka dospievajúcich ľudí. Aj keď je možné sa vhodnými opatreniami bielych pupáčikov zbaviť neraz sa akné objaví aj v neskoršom veku. Bežne ním trpia ženy ale aj muži okolo 30 rokov. Príčina jeho vzniku je rôzna a určite by ste mali navštíviť dermatológa, ktorá vám s týmto problémom pomôže. Aj keď The post Stres a akné spolu súvisia appeared first on ÚSPEŠNÝ.SK | Internetový magazín pre úspešných.

Kuna pod strechou domu – čo s tým môžem spraviť?

22.04.2024 16:15 Žiaľ, kuny patria medzi častých škodcov, čo je hlavným dôvodom, prečo mnoho ľudí musí siahať po odpudzovačoch, ktoré sú jediným účinným riešením, ako sa ich bezpečne a šetrne „zbaviť“. Najprv si však povedzme stručnú charakteristiku tohto malého, ale aktívneho hlodavca. Na úvod treba podotknúť, že kuna je zviera štíhlej postavy s krátkymi nohami a huňatým valcovitým The post Kuna pod strechou domu – čo s tým môžem spraviť? appeared first on bankar.sk.

Vylepšite si strechu a stav svojich financií s fotovoltaickými panelmi

22.04.2024 06:00 Fotovoltaické panely sú jedným z najinovatívnejších riešení na výrobu čistej energie a ochranu životného prostredia.

Kuna a jej udomácnenie sa v ľudskom príbytku

22.04.2024 06:00 Podobne ako lasice, tak aj aj kuny sú dlhé, štíhle a elegantne vyzerajúce malé stvorenia. Na jednom konci majú dlhé chvosty a na druhom relatívne malé hlavy. Zdržiavajú sa v horách, borovicových lesoch , zmiešaných lesoch a pod. Ničenie biotopov v niektorých oblastiach je však škodlivé pre miestne populácie poddruhov. Na druhej strane treba dodať, The post Kuna a jej udomácnenie sa v ľudskom príbytku appeared first on BOD.sk - spravodajský informačný portál.

Zmena perspektívy vo využívaní zlata prichádza

21.04.2024 08:45 Zlato prestáva byť investičnou príležitosťou iba pre bohatších a skúsenejších investorov. Investovať sa doňho dá aj po malých čiastkach, bezpečne a bez… The post Zmena perspektívy vo využívaní zlata prichádza appeared first on Prenocuj.sk.

Prenájom plavidla na dovolenku – Prečo plavidlo prenajať cez agentúru?

21.04.2024 08:45 Plánovanie dovolenky na mori práve začína! Hľadáte vhodnú loď a lámete si hlavu s tým, čo všetko treba pred dovolenkou zariadiť?  Prečo sa však obťažovať s komplikovanými rezerváciami a organizáciou, keď vám môže pomôcť profesionálna agentúra pre prenájmy lodí? Preskúmajte s nami všetky výhody prenájmu lode cez agentúru. Veľké možnosti vo výbere typu lode Agentúry pre prenájom lodí The post Prenájom plavidla na dovolenku – Prečo plavidlo prenajať cez agentúru? appeared first on BOD.sk - spravodajský informačný portál.

Inovácie vo svete štvoriek- technologické trendy

21.04.2024 08:45 Štvorkolky boli kedysi vnímané ako jednoduché pracovné stroje a prostriedky na zábavu. Dnes prechádzajú revolúciou v oblasti vývoja technológií. Nové modely vybavené špičkovými funkciami menia paradigmu nielen pre rekreačné jazdy v prírode, ale aj pre profesionálne využitie. Aké sú inovácie v tomto segmente? Elektrický pohon a ekologický trend Všetky vozidlá postupne prechádzajú na elektrický pohon a štvorkolky sa tomuto trendu nevyhýbajú. Elektrické štvorkolky  označované ako e-ATV ponúkajú niekoľko výhod vrátane nízkych emisií, tichého chodu a nižších nákladov na prevádzku. Výrobcovia štvorkoliek uvádzajú na trh nové modely s výkonnými elektrickými motormi a výkonnými batériami, čím posúvajú hranice v oblasti udržateľnej mobility. Inteligentné riadenie a pripojenie V súčasnej digitálnej ére nezostávajú štvorkolky pozadu v oblasti inteligentných technológií. Mnohé nové modely sú vybavené pokročilými riadiacimi systémami, ktoré zvyšujú bezpečnosť a sprostredkujú väčšiu zábavu počas jazdy. Inteligentné riadiace jednotky umožňujú nastavenie rôznych režimov jazdy a prispôsobenie výkonu štvorkolky podľa terénu. S integrovanými senzormi a GPS môžu jazdci sledovať svoju trasu, kontrolovať stav štvorkolky a zdieľať svoje dojmy prostredníctvom mobilných aplikácií. Odolné materiály a ľahká konštrukcia Všetky štvorkolky can am dokážu zdolať naozaj náročný terén. Preto musia byť vybavené konštrukciou, ktorá odolá otrasom i nárazom. Inovácie v oblasti materiálov prispievajú k výraznému zníženiu hmotnosti štvorkoliek a zároveň zvyšujú ich odolnosť voči náročným terénom. Použitie vysoko pevných polymérov a ľahkých kovov v konštrukcii rámu i karosérie prispieva k lepšej ovládateľnosti spolu s efektivitou spaľovania. Tieto technologické vylepšenia zvyšujú aj životnosť štvorkoliek a umožňujú odolávať extrémnym podmienkam. Riadiace systémy s umelou inteligenciou S rozvojom umelej inteligencie vstupujú do hry aj riadiace systémy na báze AI. Tieto systémy dokážu analyzovať terén a automaticky prispôsobiť nastavenia štvorkolky tak, aby dosiahla optimálny výkon. Vylepšená schopnosť adaptácie na rôzne terény zvyšuje bezpečnosť jazdy. Štvorkolka sa stáva prístupnejšia pre všetky skupiny jazdcov. Pohyblivé podvozky a odolné tlmiče Technologické inovácie neobišli ani podvozky a tlmiče štvoriek. Pohyblivé podvozky a zdvojené tlmiče prispievajú k vyššej schopnosti prekonávať náročné prekážky a nerovnosti terénu. Tieto vylepšenia zvyšujú nielen jazdný komfort, ale aj bezpečnosť, zabraňujú nebezpečným nárazom a zlepšujúc ovládanie vo vysokých rýchlostiach. Akú štvorkolku si vyberiete je vo vašich rukách. Plná konfigurácia rôznych modelov štvorkoliek je dostupná na tomto odkaze https://www.brp-world.com/sk/sk/nakupne-nastroje/customise-your-own-off-road.html. Autor: Gabriela Kudláčová – senior copywriter The post Inovácie vo svete štvoriek- technologické trendy first appeared on Motor.sk - Motoristický lifestylový magazín.

Snehové reťaze – základné pravidlá nasádzania a jazdy

20.04.2024 11:45 Súčasťou zimnej výbavy šoférov, ktorí sa často zdržujú vo vysokohorských polohách, sú snehové reťaze. Títo šoféri majú s reťazami skúsenosti a vedia, ako s nimi jazdiť.

Snehové reťaze. Najčastejšie otázky a odpovede

20.04.2024 11:45 O snehových reťaziach počul každý šofér minimálne v autoškole. Samozrejme, že nie každý šofér sa s nimi stretol v reálnom živote.

Zlato má v modernom investičnom svete svoju dôležitú úlohu

20.04.2024 11:45 V tomto roku sa zlato opäť predviedlo ako silný hráč na finančných… The post Zlato má v modernom investičnom svete svoju dôležitú úlohu first appeared on EB.sk.

Investičné zlato v podobe zliatok s hologramom: aké prináša výhody?

20.04.2024 11:45 Investovanie je v súčasnej dobe častou témou, pretože je potrebné zvyšovať hodnotu svojich nasporených financií. Ideálnym spôsobom, ako na to je investovanie. Akcie však so sebou častokrát prinášajú riziká a preto je najlepším riešením investičné zlato, ktoré vyniká v mnohých oblastiach. Ak si zaobstaráte švajčiarske zlaté zliatky s hologramom, máte vyhraté. Hologram totiž predstavuje patentovanú The post Investičné zlato v podobe zliatok s hologramom: aké prináša výhody? appeared first on BOD.sk - spravodajský informačný portál.