Registrovať
Zabudol som svoje heslo

Pondelok 18. November 2019 | meniny má Eugen

Monitorujeme 1663 informačných zdrojov

FOTO: Pád auta do Oravskej priehrady neprežila jedna osoba

18.11.2019 22:05 Pád osobného auta z mosta do Oravskej priehrady si v pondelok vyžiadal jednu obeť.

Taliansko spustilo kampaň za návrat migrantov do domovských krajín

18.11.2019 22:05 Talianska vláda začala v pondelok s reklamnou kampaňou zacielenou na migrantov, ktorí sa chcú dobrovoľne vrátiť do svojich domovských krajín. Kampaň s heslom "Sen je skutočnosť" už spustili viaceré talianske denníky, informovala agentúra APA.

Súd hodnotí postup exekútora v prípade Naftogazu ako zákonný

18.11.2019 22:05 Okresný súd Bratislava II neeviduje sťažnosti proti osobe súdneho exekútora v prípade exekvovania plynu ukrajinskej firmy Naftogaz. Zároveň postup a konanie súdneho exekútora v tomto konaní hodnotí ako zákonné. Konštatuje to predsedníčka súdu Nora Vladová v stanovisku, ktoré TASR poskytol hovorca bratislavského krajského súdu Pavol Adamčiak.

Danko : Sloboda je najvyššia hodnota. Musíme ju chrániť a bojovať o ňu každý deň

18.11.2019 22:05 Predseda Národnej rady Slovenskej republiky Andrej Danko dnes vystúpil vo verejnoprávnej televízii s mimoriadnym príhovorom. V ňom zdôraznil podiel stoviek slovenských študentov na revolučných dňoch, ktoré spustili lavínu udalostí pred tromi desiatkami rokov. Rovnako tak aj dôležitosť všetkých, ktorí sa zaslúžili o budovanie silného a slobodného Slovenska.

Ministerstvo vnútra: Trnavskí archivári pripravili niekoľko skvelých podujatí k udalostiam v Novembr

18.11.2019 22:05 Štátny archív v Trnave v spolupráci s Mestom Trnava a občianskym združením Malý Berlín pripravili žánrovo síce odlišné, ale po obsahovej stránke veľmi zaujímavé a jedinečné podujatia, ktorými si Mesto Trnava so svojimi obyvateľmi pripomenie udalosti Novembra ´89.

Ministerstvo školstva: Riaditeľ ŠPÚ odovzdal ocenenia za celoživotný prínos pre psychológiu a pedago

18.11.2019 22:05 Na slávnostnom zasadnutí Vedeckej rady a Redakčnej rady vedeckého časopisu Pedagogická revue si od riaditeľa Štátneho pedagogického ústavu a hlavného redaktora Pedagogickej revue Ľudovíta Hajduka prevzal ocenenie za celoživotný prínos pre psychológiu prof. PhDr. Damián Kováč, DrSc. a za celoživotný prínos pre pedagogiku prof. PhDr. Zdeněk Obdržálek, DrSc.

Čaputová udelila individuálnu milosť. Takto vysvetľuje svoje rozhodnutie

18.11.2019 20:39 Prezidentka Zuzana Čaputová udelila individuálnu milosť 44-ročnému J. H., ktorý v roku 2015 spôsobil z nedbanlivosti dopravnú nehodu. Pri posudzovaní žiadosti o milosť zohľadnila okrem právnych aspektov prípadu najmä kritickú sociálnu a rodinnú situáciu odsúdeného. Informoval o tom prezidentkin hovorca Martin Strižinec.

Porošenka vyšetrujú. Exprezident Ukrajiny zatiaľ nie je podozrivý, ale už hovorí o útoku Moskvy

18.11.2019 20:39 Ukrajinský Národný úrad pre vyšetrovanie v pondelok oznámil, že bývalý prezident Petro Porošenko figuruje ako svedok vo vyšetrovaní možného zneužitia právomocí. Podozrenia sa týkajú nezákonného ovplyvňovania nominácií sudcov.

Orbánov Fidesz nebude mať podpredsedu v EPP

18.11.2019 20:39 Maďarská vládna strana Fidesz prišla o možnosť uchádzať sa o post podpredsedu Európskej ľudovej strany , ktorá si bude voliť nové vedenie na zjazde 20. a 21. novembra v Záhrebe. Fidesz, ktorý má od 20. marca pozastavené členstvo v EPP, mal od roku 2015 doposiaľ jedného podpredsedu, uviedol spravodajský server Index.hu.

Matečná: Slovensko nesúhlasí s týmito pravidlami EÚ pre agrosektor

18.11.2019 20:39 Environmentálne a klimatické aspekty balíka reforiem spoločnej poľnohospodárskej politiky Európskej únie po roku 2020 s dôrazom na prechodné pravidlá na rok 2020 boli hlavným bodom pondelňajšieho rokovania Rady EÚ pre poľnohospodárstvo a rybolov v Bruseli. Ministerka pôdohospodárstva SR Gabriela Matečná upozornila, že členské krajiny nesúhlasia s návrhom Európskej komisie stanoviť prechodné pravidlá iba na obdobie jedného roka.

OĽANO: Hodnotie rozpočtu Radou pre rozpočtovú zodpovednosť potvrdzuje, že vláda klame o rozpočte

18.11.2019 20:39 „Rada pre rozpočtovú zodpovednosť sa dnes pridala ku kritikom navrhovaného rozpočtu, ako je EK a NBS a tvrdí, že deficit v budúcom roku bude viac ako trojnásobný voči plánovanému rozpočtu, rádovo takmer 2 mld eur. RRZ zároveň poodhalila grécku cestu, na ktorú vláda Smeru slovenské verejné financie dostala.

Krčmové reči. Smer reaguje na údajný rozhovor Kočnera so Suchobom. Remišová hovorí o predplatnom

18.11.2019 19:05 Smer-SD odmieta "krčmové reči" niektorých médií v súvislosti s údajným rozhovorom Mariana Kočnerom s podnikateľom Michalom Suchobom. "Penťácky denník Sme a eseťácky Denník N sa otvorene hlásia k cieľu zničiť stranu Smer-SD. Na tento účel často klamú, bezdôvodne obviňujú a neváhajú proti Smeru-SD a jeho predsedovi použiť akékoľvek krčmové reči," reagoval hovorca strany Ján Mažgút.

Pri streľbe v Oklahome zomreli traja ľudia

18.11.2019 19:05 Najmenej traja ľudia prišli o život a niekoľko ďalších osôb utrpelo zranenia pri streľbe, ku ktorej došlo v pondelok ráno miestneho času v obchodnom dome Walmart v meste Duncan v americkom štáte Oklahoma. Informovali o tom agentúra AFP a denník Washington Post.

Z nitrianskej nemocnice prepustia dvoch ľudí zranených pri nehode autobusu

18.11.2019 19:05 Vo Fakultnej nemocnici v Nitre ležia stále traja pacienti, ktorí boli v stredu 13. novembra zranení pri tragickej dopravnej nehode pri obci Malanta. Podľa slov hovorkyne nemocnice Tatiany Timkovej by však dvaja z nich mali ísť domov v utorok 19. novembra.

Ministerstvo obrany: Minister obrany nariadil preveriť pripravenosť vojsk pomôcť občanom pri povodni

18.11.2019 19:05 Minister obrany SR Peter Gajdoš nariadil náčelníkovi Generálneho štábu Ozbrojených síl SR preveriť pripravenosť pohotovostných jednotiek ozbrojených síl pre prípadné nasadenie pri povodniach a odstraňovaní ich následkov.

Následujúci mesiac

 

 

Copyright © 2017 www.pr-news.sk Všetky práva vyhradené. Autor a prevádzkovateľ nezodpovedajú za obsah a jeho následky.

Na tejto stránke používame cookies viac informácií

Pridať server: 

Do kategórie:

Pridať

Zrušiť

Pridať novú kategóriu

Pridať

Zrušiť