Registrovať
Zabudol som svoje heslo

Pondelok 25. Október 2021 | meniny má Aurel

Monitorujeme 1603 informačných zdrojov

Výroba drevených okien - aké kvalitatívne prvky musia spĺňať drevené okná?

Môže to znieť „otrepane“, ale drevo ako materiál má výrazne pozitívnejší vplyv na životné prostredie ako takmer akýkoľvek iný materiál. Podľa viacerých odborných štúdií výrobky vyrobené z dreva skutočne znižujú množstvo CO2 v atmosfére. 

Okrem toho sú drevené okná i dvere výbornou voľbou nielen pre ochrancov prírody a priaznivcov zdravého životného prostredia, ale pre všetkých tých, ktorí hľadajú prírodný materiál vyznačujúci sa bezkonkurenčnou odolnosťou, dizajnovým prevedením a kvalitou.

Trvanlivosť dreva – vedeli ste, že?

Asi najzrejmejšou výhodou dreva je jeho trvanlivosť, keďže tento prírodný produkt existuje stáročia a už v dávnych dobách sa používal na stavbu domov v drsnom prostredí. Práve toto z neho robí veľmi stabilný a spoľahlivý materiál pre stavebné práce, a to najmä pri výrobe okien a dverí. Táto trvanlivosť je však nákladná, pričom sa musí uskutočniť množstvo špeciálnych náterov, aby sa zaistilo, že sa drevná hniloba neprejaví a nezníži sa celková životnosť dreva. Obrovskou výhodou je, že drevo sa dá veľmi ľahko opraviť v prípade poškodenia, čo z neho robí ešte trvácnejší materiál, ktorý sa môže pochváliť skutočne bezkonkurenčnou životnosťou.

Jednoduchá oprava drevených okien

Áno, ako už bolo spomenuté, oprava drevených okien je skutočne rýchla a jednoduchá a veľakrát sa dá spraviť na mieste. Aj z tohto dôvodu ide o voľbu číslo jeden mnohých zákazníkov, ktorí uprednostňujú kvalitu aj za vyššiu cenu.

Prírodný materiál bez deformácií

Vzhľadom k tomu, že výroba drevených okien i dverí podlieha náročnému procesu, ktorý bol za uplynulé roky inovovaný, nemusíte sa báť prípadných deformácií. Okná i interiérové dvere ostávajú rovnaké aj počas niekoľkých rokov, aj napriek tomu, že drevo môže „pracovať“. Treba sa oň však patrične starať a nezabúdať na špeciálne nátery, s ktorými vám poradia odborníci priamo v predajni, prípadne online. Tak čo poviete, budú drevené okná či drevené protipožiarne dvere súčasťou aj vašej domácnosti?

 

Datum: 26.02.2021

 

 

Copyright © 2017 www.pr-news.sk Všetky práva vyhradené. Autor a prevádzkovateľ nezodpovedajú za obsah a jeho následky.

Na tejto stránke používame cookies viac informácií

Pridať server: 

Do kategórie:

Pridať

Zrušiť

Pridať novú kategóriu

Pridať

Zrušiť